به گزارش روابط عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم، حضرت آیت الله حسینی بوشهری در دیدار سردار غلام رضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین، حضور وی در شهر کریمه اهل بیت(سلام الله علیهم) را نشان دهنده ارتباط وسیق بین بسیجیان با ارزش های دینی و اعتقادی دانست و خاطر نشان کرد: این ارتباط یک نوع اعلام همراهی و همدلی با نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

وی رشادت ها و فداکاری های بسیجیان در دفاع مقدس را همانند رشادت های صدر اسلام دانست و گفت: زمانی که حکم جهاد از جانب خداوند به نبی مکرم اسلام(صلی الله علیه و آله) ابلاغ شد مردم با تمام وجود به میدان جنگ آمدند و فداکاری های بزرگی انجام دادند.

آیت الله حسینی بوشهری هشت سال دفاع مقدس را الگویی بر گرفته از زمان حضرت رسول(صلی الله علیه و آله) دانست و خاطر نشان کرد:  بسیج در تمام دوران‌ها با حضور همیشه در صحنه خود توانسته است بسیاری از دسایس و توطئه‌های دشمنان را از بین ببرد و دشمنان را به زانو دربیاورد.

وی بسیج را یکی از برکات و حرکت‌های شگفت‌انگیز انقلاب اسلامی و یکی از یادگار‌های حضرت امام راحل دانست و گفت: در هشت سال دفاع مقدس، بسیج بدون هیچ گونه ادعا و منیت وارد صحنه شد و شرایطی را رقم زد که حتی دشمنان هم فکرش را نمی کردند.

امام جمعه قم بسیج را حافظ ارزش ها دانست و ابراز داشت: بسیج ایجاد شد که علاوه بر حفظ مرزهای جغرافیایی کشور، مرزهای اعتقادی جوانان را رصد کند و از آن مواظبت کند.

وی در ادامه گفت: مأموریت امروز بسیج چند برابر دفاع مقدس است. زیرا در جنگ، مرزها و دشمنان معلوم بودند اما امروز عرصه های مختلفی بوجود آمده است که آثار سلبی آن از زمان جنگ بیشتر است و باید نسبت به تهدیدات دشمن هوشیار بود. در دفاع مقدس، دشمن با جسم ما کار داشت اما الان فکرها و ارزش ها را نشانه رفته است.

آیت الله حسینی بوشهری ورود بسیجیان را به عرصه سازندگی و تحقق اقتصاد مقاومتی نقطه روشن در دستیابی به اهداف کلان نظام اسلامی و تحقق مطالبات و منویات مقام معظم رهبری خواند و اضافه کرد: اگر امروز در این عرصه ها توفیقاتی به دست آوردیم در سایه صلابت و اقتدار بسیج بوده است.

امام جمعه قم خطر نفوذ را یادآوری کرد و با بیان اینکه نفوذ خطرش از تحریم بدتر است خاطر نشان کرد: در جنگ با دیده بانی می شود دشمن را رصد کرد اما گاهی نفوذ از درون یک مجموعه شکل می گیرد و صدمات جبران ناپذیری را وارد می کند. یکی از مآموریت مهم بسیج این است که رصد کند و جلوی نفوذ را بگیرد.

عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: استفاده از اینترنت و فضای مجازی علاوه بر محاسن زیادی که دارد در بعضی مواقع بستر تهدید و خطر را نیز ایجاد می‌کند. مثلا دشمنان از این طریق شایعه پراکنی می کنند و مردم را از باورها و اعتقاداتی که دارند سست می کنند. وی در ادامه گفت: جنگ اقتصادی، جنگ فضای مجازی و رسانه ای باعث شده که مسئولیت بسیج بیش از گذشته باشد.

آیت الله حسینی بوشهری شهید آیت الله مطهری را یک الگوی کامل دانست و گفت: شهید مطهری هرگز منتظر نمی ماند تا شبهه ای در جامعه بوجود بیاید و بعد از آن جواب شبهه را بدهد بلکه ایشان شبهه ستیز بودند و قبل از گسترش شبهه جواب آن را میداند. بسیج هم باید اینگونه باشد که برنامه های آتی دشمنان را رصد کند و متناسب با آن برنامه ریزی کند.

وی با بیان اینکه در سال های اخیر دشمن تلاش کرده است تا به هر شکل ممکن عنصر بسیج و روحیه ارزشی و انقلابی را از مردم ایران بگیرد تصریح کرد: در مقابل این همه سرمایه گذاری استکبار جهانی ملت ایران با تکیه بر توان و روحیه بسیجی توانسته است در همه عرصه ها به توفیقاتی بی نظیر دست پیدا کند که نمونه ای از آن را می توان در عرصه پیشرفت های علمی و ارتقای توان نظامی و افزایش قدرت بازدارندگی به خوبی مشاهده کرد.

گفتنی است در ابتدای این دیدار سردار غلام رضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین گزارشی از عملکرد بسیج مستضعین ارائه داد.