Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز1989
دیروز8116
در هفته10105
در ماه92716
مجموع1617696

بازدید کنندگان برخط

8
Online

بیانیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در تقدیر از مدافعان سلامت در  مجموعه های بهداشتی ، درمانی و طلاب  جهادی

مورخ : 98/12/27

بسم الله الرحمن الرحیم

يَا مَنْ تُحَلُّ بِهِ عُقَدُ الْمَكَارِهِ، وَ يَا مَنْ يَفْثَأُ بِهِ حَدُّ الشَّدَائِدِ


شيوع ویروس واگيردار کرونا در کشور و ابتلای شماری از هم‌وطنان به اين ويروس جديد و جان‌باختن تعدادی از اقشار مختلف مردم  عزیز موجب حزن  و اندوه شده است. در اين ميان، ایثار و همدلی مؤمنان و همراهی با مجاهدت‌های شبانه‌روزی پزشکان، پرستاران و کارکنان در مراکز درمانی صحنه‌هايی زيبا و پرافتخار در کشور رقم زده است.

 جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن قدردانی از همة ايثارها و مجاهدت‌های مردم و مسئولان و کادر بهداشت و سلامت کشور نکاتی را يادآور می‌شود:


1- در اين موقعیت حساس و خطیر، لازم است به پيروی از رهبری معظم انقلاب دام ظله العالی و مراجع عظام تقليد دامت برکاتهم، همه با دقت و تعهد کافی به  توصيه‌های بهداشتی و پيشگيرانه مسئولان کشور عمل کنيم که از جمله توصيه‌های مهم رعايت بهداشت فردی، ماندن در منزل، و اجتناب از سفر است.


2- لازم است مسئولان محترم اجرايی مانع تخلف مفسدان اقتصادی و محتکران  شوند و مسئولان محترم قضايی متخلفان را بدون اغماض تحت پیگرد قانونی قرار دهند تا تأمين امکانات پیشگیری و درمان برای مردم به‌ويژه مناطق کم‌برخوردار با مشکل مواجه نشود.


3- نيروهای دفاعی کشور، با تمام توان به کمک مردم و دولت بشتابند و با ثبت و تحليل تجربيات مبارزه با اين آسيب ویروسی ظرفيت ایمن‌سازی کشور را در مواجهه با بحران‌های مشابه به سطح مطلوب افزايش دهند.


4- جامعه مدرسين حوزة علمية قم صمیمانه شاکر و قدردان طلاب عزيزی است که با سازماندهی در گروه‌های جهاد سلامت  و حضور شبانه‌روزی خود عاشقانه و شجاعانه به ميدان مبارزه و کمک به نظام سلامت شتافتند،جان خود و خانواده هایشان را در معرض خطر جدی قرار داده اند  و الگويی شايسته در انجام اين حسنه پديد آوردند.


 خاضعانه از خداوند متعال توفيق و سعادت همة مجاهدان سلامت و خادمان خستگی ناپذیر حوزه درمان را خواستاريم و از حضرتش عافيت و سلامتی کامل همة بيماران را مسئلت داريم.
پروردگارا ،درگذشتگان را مشمول رحمت و مغفرت بی‌کران خود گردان و به بازماندگان صبر و اجر عطا فرما و هرچه سریع تر این بلای عمومی را از امت اسلامی رفع‌کن.

 

والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته


محمد یزدی


رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

( تابلو اعلانات )

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom