Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز225
دیروز1187
در هفته4951
در ماه20906
مجموع1991130

بازدید کنندگان برخط

3
Online

اطلاعيه‌ تسليت‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به مناسبت سالگرد شهادت‌ آيت‌ الله‌ غفاري‌
در تاریخ 06/10/1361
بسم الله الرحمن الرحیم

هفتم‌ ديماه‌ سالروز شهادت‌ يكي‌ ديگر از روحانيون‌ فريادگر و پرخروش‌ كه‌ بيان‌ رسا و فرياد آتشين‌اش‌ چون‌ شمشيري‌ برنده‌ بر تارك‌ طاغوت‌ نواخته‌ و شراره‌ بر جانشان‌ مي‌انداخت‌ شهيد بزرگوار آيت‌ا... غفاري‌ رضوان‌ الله‌ تعالي‌ عليه‌ مجاهد نستوهي‌ كه‌ در كوران‌ اختناق‌ جهت‌ انجام‌ رسالت‌ خطيري‌ كه‌ بر دوش‌ مي‌كشيد بدون‌ اعتناء به‌ تهديدات‌ ساواك‌ دليرانه‌ مي‌خروشيد و به‌ هر مناسبتي‌ در فرصتها به‌ افشاگري‌ عليه‌ رژيم‌ ستمشاهي‌ مي‌پرداخت‌ و در راه‌ انجام‌ اين‌ مسؤوليت‌ بزرگ‌ الهي‌ با الهام‌ از سخن‌ اميرالمؤمنين‌ علي‌ عليه‌السلام‌: «لولا اخذ الله‌ علي‌ العلماء ان‌ لا يغاروا علي‌ كظّه‌ ظالم‌ و لا سغب‌ مظلوم‌».

 سخت‌ كمر همت‌ بسته‌ رنجها و مشكلات‌ طاقت‌ فرساي‌ مبارزه‌ را بر خود همواره‌ مي‌ساخت‌ و سرانجام‌ در زندان‌ پس‌ از تحمل‌ سخت‌ترين‌ شكنجه‌هاي‌ قرون‌ وسطايي‌ شهد شهادت‌ نوشيد.

 او هنگامي‌ كه‌ آخرين‌ نفسهايش‌ را در زير ضربات‌ دردناك‌ شكنجه‌ برمي‌آورد چنين‌ زمزمه‌ داشت‌: شهادت‌ تحفه‌اي‌ است‌ از جانب‌ خداوند متعال‌ كه‌ به‌ بندگان‌ عاشق‌ هديه‌ مي‌شود.

 آري‌ غفاري‌ شهيد عاشقي‌ كه‌ چون‌ مولايش‌ حسين‌(ع‌) خود پا به‌ مسلخ‌ نهاده‌ بود تا در پرتو نور بي‌ انتهاي‌ الهي‌ فاني‌ شود و بدين‌ ترتيب‌ رمز آزادي‌ به‌ آزادگان‌ بياموزد، يادش‌ گرامي‌ و راهش‌ پر رهرو باد.

 جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌ ضمن‌ بزرگداشت‌ خاطرة‌ اين‌ روحاني‌ عاليقدر سالروز شهادتش‌ را به‌ تمامي‌آزاديخواهان‌ جهان‌ و حوزه‌هاي‌ علميه‌، علماء و دانشمندان‌ خاصه‌ رهبر كبير انقلاب‌ و خانوادة‌ آن‌ شهيد تبريك‌ و تسليت‌ گفته‌ علو درجاتش‌ از درگاه‌ ربوبي‌ مسئلت‌ دارد.

 
والسلام‌ عليكم‌ و رحمة‌ الله‌ و بركاته‌
 جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌
 بخش‌ سياسي

 

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom