Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز598
دیروز1135
در هفته598
در ماه29362
مجموع2037279

بازدید کنندگان برخط

3
Online

اطلاعيه‌ جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به‌ مناسبت‌ هفته‌ وحدت‌
در تاریخ 06/10/1361
بسم الله الرحمن الرحیم

 در جمهوري‌ اسلامي‌ شيعه‌ و سني‌ در كنار هم‌ و با هم‌ برادرند و در حقوق‌ مساوي‌ هستند و هر كس‌ خلاف‌ آن‌ را تبليغ‌ كند دشمن‌ ايران‌ و اسلام‌ است‌. (امام‌ خميني‌)

 شفق‌ سر زد و افق‌ با فرّ و شكوه‌ ديگري‌ طالع‌ گرديد، مظاهر الحاد يكي‌ پس‌ از ديگري‌ فرو افتاده‌ و آيات‌ الهي‌ آشكار شد، چه‌ آمنه‌ بنت‌ وهب‌ دامن‌ گسترد و جهان‌ به‌ مقدم‌ پرخير و بركت‌ خاتم‌ المرسلين‌(ص‌) مزين‌ و سرزمين‌ شبه‌ جزيره‌ كه‌ در ظلمات‌ جهل‌ و گمراهي‌ فرو رفته‌ بود به‌ نور تابندة‌ جمال‌ احمد روشن‌ گشت‌.

 «جاء الحق‌ و زهق‌ الباطل‌ ان‌ الباطل‌ كان‌ زهوقا»

 ساليان‌ متوالي‌ دو فرقة‌ بزرگ‌ از امت‌ رسول‌ الله‌(ص‌) چنين‌ روزي‌ را به‌ جشن‌ نشسته‌ و به‌ يمن‌ مقدم‌ اين‌ مولود مجالس‌ سرور و سرود بپا داشته‌اند لكن‌ با آنكه‌ انگيزة‌ همة‌ مسلمين‌ در برگزاري‌ اين‌ مراسم‌ يكي‌ بوده‌ انجمنها با ناهماهنگي‌ و جدا از يكديگر تشكيل‌ و انجام‌ مي‌شد تا اينكه‌ اكنون‌ با الطاف‌  خداوندي‌ و به‌ بركت‌ انقلاب‌ اسلامي‌با رهنمودهاي‌ رهبر كبير انقلاب‌ امام‌ خميني‌ و پيشنهاد آيت‌ا... منتظري‌ اين‌ دو جمعيت‌ بزرگ‌ اسلامي‌ با سوژة‌ ولادت‌ رسول‌ا...(ص‌) دست‌ در دست‌ يكديگر نهاده‌ با الهام‌ از دستورات‌ حياتبخش‌ قرآن‌ و عترت‌ عليهم‌السلام‌ مي‌روند تا در پرتو اتحاد و همبستگي‌ بيشتر سنن‌ الهي‌ را در زمين‌ به‌ اجرا درآورده‌ الهة‌ طغيان‌ و فساد را در هم‌ شكسته‌ و راه‌ فلاح‌ را با اتكا به‌ كلمة‌ وحدت‌ و با وحدت‌ كلمه‌ در نوردند، باشد تا كلمة‌ اسلام‌ را كه‌ هم‌ اكنون‌ مستكبرين‌ جهان‌ را به‌ وحشت‌ انداخته‌ به‌ مرحلة‌ ظهور و بروز درآورده‌ حدود يك‌ ميليارد جمعيت‌ مسلمان‌ را از زير يوغ‌ استعمار و بردگي‌ رهانيده‌، پوزة‌ ياوه‌ سرايان‌ و ملاهاي‌ درباري‌ را كه‌ جشن‌ ميلاد پيامبر اكرم‌(ص‌) را بدعت‌ و شرك‌ مي‌خوانند تا منافعشان‌ بهتر تأمين‌ گردد برخاك‌ بمالند، اميد كه‌ با اين‌ اتحاد گسترده‌ مسلمين‌ بتوانند مركز وحي‌ الهي‌ را از لوث‌ وجود حكام‌ ديو سيرت‌ سعودي‌ پاك‌ ساخته‌ همانند گذشته‌ مطاف‌ مسلمانان‌ را كانون‌ پرصفا و با معنويت‌ قرار داده‌ از حرم‌ خداوند نداي‌ اسلام‌ را به‌ گوش‌ جهانيان‌ برسانند انشاءالله‌.

 
 والله‌ الموفق‌ المعين‌ ـ والسلام‌ علي‌ عبادالله‌ الصالحين‌
 جامعه‌ مدرسين‌ حوزه‌ علميه‌ قم‌
 بخش‌ سياسي‌

 

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom