Ayeh

رهنمود

تصویر مطلبرهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس و منتخبان ملت در مجلس خبرگان، منظومه‌ی مفاهیم معرفتی و ارزشی اسلام را نرم افزارِ ساختار نظام اسلامی دانستند و با اشاره به لزوم روزآمد شدن این نرم افزار متناسب با گسترش دامنه‌ی فعالیت‌های نظام اسلامی و بروز چالش‌های جدید گفتند: یکی از وظایف مهم فضلا و متفکرین، تقویت مبانی فکری نظام اسلامی به‌منظور عملیاتی کردن مفاهیم دینی مورد نیاز جامعه است.  ایشان روزآمد کردن نرم افزارِ نظام اسلامی را وظیفه فضلای صاحب نظر دانستند و گفتند: البته این به‌روزرسانی به معنای...
مطالب بیشتررهنمود  

آمار بازدیدکنندگان

امروز1091
دیروز1739
در هفته2830
در ماه38452
مجموع2181463

بازدید کنندگان برخط

8
Online

چند سالی است که روزهای 9 تا 19 دی ماه، دهه بصیرت نام گذاری شده است . روزهایی که یادآور دو روز مهم و سرنوشت ساز در تاریخ ایران اسلامی است. 19 دی ماه سال 1356 یادآور تظاهرات مردم قم در اعتراض به چاپ مقاله توهین آمیز ایران و استعمار سرخ و سیاه به دستور شاه در روزنامه اطلاعات است . مقاله ای که صراحتا بی حجابی را فضیلت و حجاب را کهنه پرستی و ارتجاع سیاه معرفی و به ساحت امام خمینی‌(ره) اهانت و قیام 15 خرداد 42 را توطئه استعمار سرخ و سیاه معرفی کرده بود . در واکنش به این اهانت، تظاهراتی با رهبری طلاب و روحانیون و مدرسین حوزه علمیه قم آغاز شد که با پیوستن مردم قم به این حرکت، سرآغازی شد بر اعتراضاتی که پس از حدود یک سال منجر به سرنگونی رژیم پهلوی گردید . همچنین 9 دی 1388یادآور تظاهرات‌عظیمی است که پایانی بود بر چندین ماه فتنه‌گری علیه نظام جمهوری اسلامی.

نقطه مشترکی که باعث دو حرکت عظیم در روزهای 9 دی 88 و 19 دی 56 شد، بصیرت نشات گرفته از ایمان و غیرت دینی مردم انقلابی ایران بود . بصیرتی که باعث شناخت دشمن و به صحنه آمدن اقشار مختلف مردم به هنگام نیاز و در دفاع از ولایت شد . بصیرتی که همواره جهت پیشبرد اهداف مقدس نظام جمهوری اسلامی در مقابل نظام طاغوت به آن نیاز است و در مقاطع مختلف باعث شکست نقشه‌های استکبار و طاغوت شده است .

اما امسال پنجمین روز دهه بصیرت مواجه شده است با اولین سالگرد شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی که سال گذشته در 13 دی ماه به دستور ترامپ رییس جمهور جنایت کار آمریکا به شهادت رسید . سرداری که خود نمونه ای بارز از یک مومن انقلابی مخلص و بصیر و همیشه در صحنه در دفاع از ولایت بود . سرداری که همه مرام او در چند جمله خلاصه می‌شود؛ آنجا که با قسم جلاله گفت: «برادران از مهم‌ترین شئون عاقبت به خیری، نسبت شما با جمهوری اسلامی و انقلاب است. والله از مهم‌ترین شئون عاقبت به خیری، رابطه قلبی، دلی و حقیقی ما با این حکیمی است که امروز سکان انقلاب را به دست دارد. در قیامت خواهیم دید مهم‌ترین محور محاسبه این است».

همچنین 12 دی ماه امسال فقیه و حکیم مجاهد انقلاب حضرت آیت الله مصباح یزدی به ملکوت اعلی پیوست . فقیهی بصیر که به تعبیر رهبر معظم انقلاب «در حضور انقلابي در همه‌ی میدان‌هائی که احساس نیاز به حضور ایشان می‌شد، حقاً و انصافاً کم‌نظیر بود .» فقیهی حکیم که درک عمیقی از جامعه و نیازهای جامعه داشت و عمارگونه به دفاع از آرمان‌های نظام و جایگاه رهبر معظم انقلاب پرداخته و تمام تلاش خود را جهت بصیرت افزایی و روشنگری اقشار مختلف جامعه به کار می گرفت و در دفاع از ارزش‌های اسلامی هیچ گاه از ملامت ملامت‌گران هراسی به خود راه نداد و مصداق بارز آیه شریفه «يُجَاهِدُونَ فِي سَبِيلِ اللَه وَلَا يَخَافُونَ لَوْمَةَ لَائِمٍ. » بود .

امروز در دورانی قرار داریم که دشمنان نظام، تمام تلاش خود را جهت ایجاد خلل در عزم و اراده جوانان و مردم انقلابی به کار گرفته و در صدد تردیدافکنی در دو عنصر ایمان و غیرت دینی نسل جوان هستند . دو عنصر مهمی که در صورت تضعیف آنها قدرت تهاجمی و حتی قدرت دفاعی جمهوری اسلامی تحت تاثیر قرار گرفته و از بین خواهد رفت. لذا در این برهه حساس در راستای روشنگری و بصیرت افزایی نسل جدید به تلاشی بیش از پیش نیاز است تا پیشبرد اهداف و آرمان‌های انقلاب و میهن اسلامی را تضمین کند. همچنین معرفی و شناساندن مکتب و مسیر شخصیتهایی همچون سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و فقیه و حکیم مجاهد آیت الله مصباح یزدی برای نسل جوان کشور ، ضروری و اجتناب‌ناپذیر است و به فضل الهی می توان با این بصیرت افزایی ملت عظیم‌الشأن ایران و ملت‌های مسلمان منطقه را تحت هدایت‌های حکیمانه مقام معظم رهبری (مدظله العالی) از متن فتنه‌ها و توطئه‌های جبهه متحد دشمنان امت اسلامی بویژه امریکای تروریست و رژیم غاصب صهیونیستی ، عبور داد .(خ 1405)

طلیعه

تصویر مطلببیش از یک ماه از ورود جو بایدن رییس جمهور جدید آمریکا به کاخ سفید می گذرد . پیش از ورود او به کاخ سفید برخی با تحلیل‌های ساده انگارانه ، منتظر تغییرات چشمگیر در سیاست‌های جهانی ایالات متحده آمریکا بودند. اما در هفته‌های اخیر برخی رفتارهای وی در عرصه بین‌الملل، نشان داد که هیچ فرقی بین روسای جمهور آمریکا در استراتژی کلان وجود ندارد . گرچه ممکن است در برخی تاکتیک‌ها و نحوه تعامل فرق‌هایی داشته باشند. در ادامه به بررسی و تحلیل اجمالی برخی از این حرکات و رفتارها در عرصه بین الملل می پردازیم : 1 – پس...
مطالب بیشترطلیعه  
Template Design:Jameeh modarresin Qom